گرما و حرارت، پیامدهای جانبی دستگاه‌های صنعتی و ماشین‌های تولید امروزی است که ماحصل فناوری اتوماسیون پیشرفته در عملیات‌های با سرعت بالا و دقت بالا است. قطعاتی مانند موتورهای اسپیندل، درایوهای فرکانس متغیر، منابع لیزر و اشعه ایکس همگی برای عملکرد صحیح و قابل اطمینان - اغلب در محیط‌های تولیدی - به سیستم های خنک‌کننده و چیلرها نیاز دارند.

از آنجایی که هر محیط و مکانی ملزومات و نیازهای متفاوتی دارد، رستاک تجارت یک راهنمای شش مرحله ای تهیه کرده است که به شما در انتخاب چیلر مناسب و کاربردی شما کمک خواهد کرد.

مرحله 1: بار برودتی یا ظرفیت سرمایشی را تعیین کنید

تعیین بار برودتی و تشخیص ظرفیت سرمایشی پروژه، برای اطمینان از اینکه چیلر انتخابی به اندازه کافی برای کاربرد مورد نظر توان و قدرت دارد، مهم است. در واقع، باید میزان توان و ظرفیت سرمایشی محل و یا پروژه خود را مشخص کنید، تا چیلری انتخاب کنید که توان پوشش دادن این ظرفیت را داشته باشد. راه های مختلفی برای تعیین بار حرارتی (در BTU) وجود دارد، اما درک فرآیند برای محاسبه بار حرارتی دقیق ضروری است.

مرحله 2: نوع خنک کننده، دما و سرعت جریان را تعیین کنید

هنگامی که بار برودتی دستگاه مورد نیاز شما مشخص شد، مرحله بعدی تعیین مایع خنک کننده، دمای هدف آن و نرخ جریانی است که چیلر باید به دستگاه با خط تولید ارائه دهد. این با روشی که از طریق آن گرما از فرآیند به خنک کننده منتقل می شود و نوع مایع خنک کننده مورد استفاده تعیین می شود. به عنوان مثال، آب ویژگی‌های متفاوتی نسبت به روغن دارد.

مرحله 3: محیط نصب را مشخص کنید

چیلر در چه محیطی نصب می شود؟ برای مثال، برنامه‌های داخلی می‌توانند دماهای بالا و آلودگی‌های محیطی را ببینند، در حالی که تأسیسات بیرونی می‌توانند دمای محیط پایین و بالا را تجربه کنند. این می تواند بر اندازه چیلر تأثیر بگذارد و به لوازم جانبی مانند فیلتر هوا، لوله‌کشی، پمپاژ آب و غیره نیاز داشته باشد.

مرحله 4: از منحنی عملکرد چیلر استفاده کنید

شما میتوانید از منحنی عملکرد چیلر برای انتخاب مدل چیلری که نیاز دارید، استفاده کنید که بر اساس دمای منبع آب سرد و بالاترین دمای هوای محیط مورد انتظار مطابقت دارد یا از ظرفیت مورد نیاز فراتر میرود.

انتخاب چیلر مناسب در شش مرحله

مرحله 5: منحنی عملکرد پمپ را بررسی کنید

منحنی عملکرد پمپ را بررسی کنید تا مطمئن شوید که پمپ فشار کافی را در نرخ جریان طراحی برای برآورده کردن نیاز دستگاه ایجاد می‌کند. برخی از سیستم‌های خنک‌شونده مایع دارای مسیرهای جریان خنک‌کننده کوچک یا فواصل طولانی‌تر هستند که می‌توانند فشاری بالاتر از حد متوسط داشته باشند.

مرحله 6: انتخاب نهایی

در نهایت، با در نظر گرفتن سایر الزامات کاربردی چیلر؛ مانند: ویژگی چیلر، توان مصرفی چیلر، سیستم کنترلی، نوع کمپرسور، تعداد فن، مبرد و نوع مدار و غیره میتوانید مناسبترین و کاربردی‌ترین چیلر را انتخاب نمایید. رستاک تجارت بین الملل، آماده است تا با ارائه مشاوره تخصصی و تعیین نوع چیلر موردنیاز شما، بهترین گزینه ممکن را به شما عرضه کند. تمامی سیستم‌ها و چیلرهای پیشنهادی توسط رستاک تجارت، با ضمانت و گارانتی رسمی به کاربران و مشتریان عرضه شده و بهترین خدمات پس از فروش و پشتیبانی کامل را برای شما به ارمغان می‌آورد.

جهت مشاوره، خرید و ثبت سفارش چیلر مورد نیاز خود با کارشناسان رستاک تجارت تماس حاصل فرمایید.