اخبار و مقالات


جدیدترین اخبار، مطالب و مقالاتِ صنعت و بازار تهویه مطبوع دنیا را با رستاک تجارت دنبال کنید.


همه چیز درباره چیلر هوا خنک

همه چیز درباره چیلر هوا خنک

چیلر هوا خنک یا چیلر هوایی نوعی چیلر تراکمی است که عملکرد آن بر اساس سیکل تبرید تراکمی بخار است. فرایند دفع حرارت در کندانسور این نوع چیلر از طریق هوای محیط انجام می شود. از این نوع چیلر می توان در  تمام شرایط های مختلف اقلیمی استفاده کرد. چیلر هوایی یکی از رایج ترین و پر کاربردترین نوع چیلرها به منظور استفاده برای ساختمان های اداری و تجاری با ابعاد کوچک تا متوسط به شمار می آید.

کمپرسور اسکرال کوپلند

کمپرسور اسکرال کوپلند

کمپرسور اسکرال از شناخته شده ترین و پرمصرف ترین کمپرسورهای برودتی در حوزه تهویه مطبوع شناخته می شوند که به دلیل کارایی مناسب و راندمان بالا و قیمت بصرفه همیشه مورد توجه تولیدکنندگان و فعالان صنایع برودتی بوده اند.

آشنایی با مینی چیلر

آشنایی با مینی چیلر

مینی چیلر یکی از بهترین دستگاه های تهویه مطبوع که برای ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد. اساس کار این دستگاه ها مانند چیلرهای تراکمی است که می توانند سرمایش ساختمان را به بهترین شکل ممکن به کاربران ارائه دهند.

داکت اسپلیت چیست؟

داکت اسپلیت چیست؟

​داکت اسپلیت که در واقع به اسپلیت های خانگی معروف است، تقریبا متداول‌ترین سیستم تهویه مطبوع در دنیاست که بسیاری برای تهویه هوا از آن استفاده می کنند. این دستگاه به طور کلی از یک هواساز و یک کندانسور تشکیل شده است و توسط مجموعه ای از لوله‌های مسی بهم متصل شده اند. البته شاید برخی داکت اسپلیت را هم‌تراز با کولرهای موجود در نظر بگیرند که این تفکر اشتباست.​

همه چیز درباره مینی چیلر

همه چیز درباره مینی چیلر

مینی چیلر ها سیستم های برودتی و تهویه مطبوع جدیدی هستند که در سالیان اخیر در بازارهای تاسیساتی به فروش میرسند. مینی چیلر ها در واقع نوع کوچک و با ظرفیت پایین تری از چیلرهای مرکزی هستند که نحوه کارکرد و سیکل تبرید آنها مانند چیلر ها می باشد.

معرفی انواع چیلر

معرفی انواع چیلر

ساختمان ها با توجه به نوع کاربری، حجم هوا و مساحتی که دارند، از جمله مراکزی هستند که باید با سیستم های تهویه مطبوع مخصوص خود تجهیز شوند. در این نوع مکان ها به دلیل حجم و مساحت بالا، شما نمی توانید سیستم های تهویه مطبوع کوچک یا معمولی و یا دستگاه های تهویه مطبوع عادی نصب کنید.

چیلر تراکمی چیست؟

چیلر تراکمی چیست؟

​چیلر های تراکمی تجهیزاتی هستند که بر اساس سیکل تبرید و قوانین ترمودینامیکی و با استفاده از مایع مبرد موجب خنک سازی سیال انتقال حرارت  می شوند. این چیلر ها انرژی مصرفی خود را از طریق برق تامین می نمایند و معمولا به برق سه فاز برای عملکرد بهتر آن نیاز می باشد. برترین برندهای چیلر تراکمی در دنیا ساخت کشورهای آمریکا، ایتالیا، فرانسه و ژاپن هستند.​

مینی چیلر چیست؟

مینی چیلر چیست؟

​مینی چیلرها نوعی سیستم تهویه مطبوع هستند که با هدف تامین مصارف خانگی و صنعتی طراحی و تولید می شوند. مینی چیلرها دارای توان برودتی کمتری نسبت به چیلرها بوده و ابعاد کوچکتری نسبت به چیلرها دارند و کاربرد زیادی در اماکن مسکونی، آپارتمان ها و ویلاها و همچنین آزمایشگاه ها و مراکز صنعتی دارند.​

انتخاب چیلر مناسب در شش مرحله

انتخاب چیلر مناسب در شش مرحله

​گرما و حرارت، پیامدهای جانبی دستگاه‌های صنعتی و ماشین‌های تولید امروزی است که ماحصل فناوری اتوماسیون پیشرفته در عملیات‌های با سرعت بالا و دقت بالا است. قطعاتی مانند موتورهای اسپیندل، درایوهای فرکانس متغیر، منابع لیزر و اشعه ایکس همگی برای عملکرد صحیح و قابل اطمینان - اغلب در محیط‌های تولیدی - به سیستم های خنک‌کننده و چیلرها نیاز دارند.​

چیلرهای سانتریفیوژ

چیلرهای سانتریفیوژ

چیلرها انواع مختلفی دارند که با توجه به مکان و نوع کاربردشان طراحی و استفاده می شوند. یکی از انواع مختلف چیلرها که از نوع تراکمی هم می باشد؛ چیلر سانتریفیوژ است.

​​​​​​واردات، تأمین و فروش چیلرهای اروپایی​​​​​​
درباره ما