اخبار و مقالات


جدیدترین اخبار، مطالب و مقالاتِ صنعت و بازار تهویه مطبوع دنیا را با رستاک تجارت دنبال کنید.


چیلر جذبی

چیلر جذبی

چیلر جذبیچیلر تراکمی هوایی ،چیلر هوا خنک یا هوایی (Air cooled chiller) نوعی چیلر تراکمیمحسوب می شود که اساس عملکردش سیکل تبرید تراکمی بخار بوده و فرایند دفع حرارت در کندانسور آن به کمک هوای محیط صورت می گیرد.چیلر جذبیچیلر تراکمی هواییاستفاده از چیلر تراکمی هوا خنک در ایران به دلیل کمبود منابع آبی و همچنینمزایای دیگر این محصول، با استقبال خوبی همراه بوده و در این مطلب تهویه نگار به طور جامع و کامل درباره اجزای این نوع چیلر و نحوه عملکرد و کاربرد آن بحث خواهد کرد. چیلر جذبی•چیلر هوا خنک یا چیلر هوایی•چیلر تراکمی هوا خنک یا چیلر هواییانواع چیلر هوا خنک (هوایی)

ویژگی‌های وی آر اف جدید هایسنس

ویژگی‌های وی آر اف جدید هایسنس

سیستم VRF وی آر اف (جریان مبرد متغیر) که از آنها به VRV و CMV هم یاد می‌شود؛ تکنولوژی جدیدی در صنایع تهویه مطبوع است که طرفداران خاص خود را دارد. با وجود عمر ۲۰ ساله این تکنولوژی در دنیا، هنوز هم این فناوری برودتی در ایران ناشناخته محسوب می‌شود.

مینی چیلر نیولایت؛ ترکیبی از قدرت و کیفیت!

مینی چیلر نیولایت؛ ترکیبی از قدرت و کیفیت!

کمپانی نیولایت Nulite سالانه بیش از ۷۰درصد از مینی چیلرهای تولیدی خود را به بازارهای اروپایی و آمریکای شمالی صادر میکند و از این حیث جزو محبوبترین برندهای بازار محسوب می‌شود. ویژگی‌های منحصربفرد نیولایت باعث شده تا در کشورهای آمریکا، کانادا، آلمان، اتریش و بلغارستان؛ پرفروشترین سیستم‌های تهویه مطبوع قلمداد شود. اما دلیل محبوبیت این برند سنگاپوری در کشورهای توسعه یافته جهان چیست؟ در ادامه این مطلب با برخی از ویژگی‌های اصلی و ممتاز مینی چیلرهای نیولایت آشنا می‌شوید.

چیگو VRF جدید CMV-T را معرفی کرد

چیگو VRF جدید CMV-T را معرفی کرد

محصول جدید چیگو با نام CMV-T از تکنولوژی اینورتر DC بهره میبرد و برای مناطق گرم حاره‌ای (تروپیکال) طراحی شده است. به گفته چیگو؛ توان سرمایشی هر یونیت (ماژول) از این مدل جدید در ظرفیتهای ۸ اسب تا ۲۲ اسب عرضه خواهد شد

لیتیوم بروماید (LiBr) چیست؟

لیتیوم بروماید (LiBr) چیست؟

وقتی راجع به چیلر جذبی (Absorption chiller) صحبت می‌شود، از اساسی‌ترین و کلیدی‌ترین مفاهیمی که به آسانی از کنار آن نمی‌توان گذشت، نقش و ویژگی لیتیوم بروماید Lithium Bromide در سیکل چیلر جذبی است. این نمک شیمیایی با خاصیت منحصربفرد خود، اهمیت خاصی در سیکل و سیکل سیستم‌های جذبی ایفا خواهد کرد.